Korňa, okolie Tlačiť E-mail

V AREÁLI PENZIÓNU:

 

V areáli sa nachádza  rybník so pstruhmi, domáce zvieratá: mačky, kravičky, kone, psy ... .
Penzión Mária je po celý rok vhodný na rekreácie pre deti a dospelých, na víkendové pobyty pre rodiny, školy v prírode, cykloturistické stretnutia a podobne.
 


TURISTICKÉ ZAUJÍMAVOSTI:

Pútnicke miesto Živčáková  (len 2km od penziónu!)

Sample Image 
Najnavštevovanejším miestom hornokysuckého mestečka Turzovka je bezosporu Živčákova hora. Práve tu, podľa vyjadrenia dodnes žijúceho Turzovčana Matúša Lašuta, sa 1. júna 1958 zjavila Matka Božia. Miesto  zjavenia Panny Márie najskôr začali navštevovať veriaci z okolitých obcí a od horského prameňa neďaleko miesta zjavenia si domov odnášali fľaše s vodou, čo vraj lieči všetky neduhy tela.

Korňanský ropný prameň.

Sample Image
Sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce na území obce Korňa. V roku 1984 bol vyhlásený za prírodnú pamiatku. Dokumentuje jednu z vlastností flyšového pásma - roponosnosť. Na chránenom území s rozlohou 0,171 ha vidieť prirodzený výver ľahkej ropy s vysokým obsahom olejov s občasnými výronmi metánu. V okolí sa už v roku 1898 a potom až po obdobie 2. svetovej vojny odvŕtalo niekoľko vrtov. Hodnotenie ložísk v súčasnosti je neperspektívne.

Múzeum kysuckej dediny.

Sample Image
V malebnej scenérii vychylovskej prírody je pre súčasnosť zachovaná starobylá architektúra charakteristickej kysuckej dediny. Sú  tu prenesené objekty a stavby zachované z kysuckej minulosti. Medzi najhodnotnejšie exponáty patrí:
  - mlyn a píla z Klubiny z konca 19. stor.,
  - obytné domy a usadlosti z Riečnice a Harvelky z polovice 19. stor.,
  - kaplnka zo Zborova zo zač. 19. stor. a mnohé ďalšie objekty.
V múzeu sa nachádza aj krčma z Korne.

Lesná úvraťová železnička.

Sample Image
Súčasťou Múzea kysuckej dediny je úzkokoľajná lesná železnička, národná technická pamiatka.
Svojím jedinečným úvraťovým systémom / funkčná obdoba trate existuje už len v Južnej Amerike /, vďaka ktorému dokáže na 1500 m vzdušnej vzdialenosti prekonať výškový rozdiel 217 m a udržiavanou kvalitou trate i celého mobiliáru, patrí táto železnička medzi svetové rarity.

  Klokočovské skálie.

Sample Image
Medzi osadami Hlavice a Hrubý Buk sa nachádza prírodná rezervácia Klokočovské skálie. Mohutná skalná hrana s ukážkami guľovitej odlučnosti. Podobná je aj lokalita Kornica.

Rezervácia danielej zveri.

Sample Image
Nachádza sa v prírodnom parku pri kaštieli v Oščadnici.

 

ŠPORTOVÉ VYŽITIE: 

Turistika.
Vďaka neobyčajne zachovalej flóre a faune bola v roku 1984 vytvorená na rozlohe 65 462 ha Chránená krajinná oblasť Kysuce.
Kysuce poskytujú veľmi vhodné podmienky pre turistiku ako aj pre cykloturistiku. Nájdete tu atraktívne trate pre začiatočníkov ako aj pre pokročilejších. Letná turistika je obohatená  možnosťou zberu húb a iných lesných plodov v romantických zákutiach ďaleko od každodenných starostí bežného života.    

Plávanie.
Možnosť kúpania 3km od penziónu v rybníkoch v  Turzovke, časti Predmier
Krytá plavareň v okresnom meste Čadca 20km od penzionu.

Tenis.
Tenisové kurty v 5km vzdialenej Turzovke.    

KULTÚRA:   

FOLKLÓR.

Sample Image
Kysuce sú známe svojimi bohatými ľudovými tradíciami, ktoré pretrvávajú až do dnešných čias. Každoročné folklórne festivaly -
Goralské slávnosti v Skalitom / na sv. Jána/ a Beskydské slávnosti v Turzovke /na sviatok Nanebovzatia Panny Márie / sú prehliadkami speváckych súborov a skupín z blízkeho okolia. Na oboch festivaloch sa zúčastňujú i  súbory zo zahraničia...
 
  
   
  

    + 421/ 41/ 4356 205
+ 421/ 915/ 830 246
    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

Penzión Mária Korňa
023 21  KORŇA 834,  Slovenská republika

Región Kysuce
Oščadnica - Veľká Rača
Snow Paradise - mapa